Get Adobe Flash player
Biuro handlowe:
ul. Anny Jasinskiej 5
Wroclaw
tel. 071 - 349 55 96

Warsztat:
ul. Anny Jasinskiej 5
Wroclaw


Meble Gajos
Firma SZAFETEX

Projektant:
Jacek Gajos
tel. 501 575 410
e-mail: jacek@szafetex.pl

Meble Panek
Firma KOMPAN

Projektant:
Rafal Panek
tel. 501 527 938
e-mail: rafal@szafetex.pl
Polub nas i daj plusa:

.: MATERIAŁY - Płyty rattan

Coraz większe zainteresowanie klientów urządzaniem wnętrz funkcjonalnych i jednolitych stylistycznie spowodowało, że w naszej ofercie znalazł się ekskluzywny wyplot rattanowy w różnych wzorach i barwach.
Materiał ten charakteryzuje się giętkością, elastycznością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Służy do wypełnienia wnęk, frontów meblowych oraz drzwi szaf przesuwnych wszystkich systemów.

Drzwi przesuwne z zastosowaniem płyty rattanowej mogą być z powodzeniem wykorzystywane także we wnętrzach, gdzie nie ma mebli rattanowych. Stanowią one efektowne urozmaicenie, gwarantując elegancję i uczucie ciepła.

Poniżej przykłady wzorów płyt rattanowych:

Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe Materiały - płyty rattanowe

Do celów użytkowych rattan otrzymuje się z pędów o średnicy do 50mm, a następnie tnie na długość około 3m. Struktura wewnętrzna rattanu składa się z pojedynczych włókien kapilarnych zrośniętych w odporną masę. Naturalne odcienie rattanu to jasny kolor miodowy i ciemny oliwkowy. Płyta rattanowa jest bejcowana w 14 kolorach - 12 lazurów i 2 patyny. Umożliwia to kompleksową aranżację sypialni, pokoi i wnęk.

Wykończenie powierzchni rattanu składa się z polerowania, bejcowania (bejce lazurowe z zachowaniem naturalnej struktury) i lakierowania.
Płyty rattanowe powstają poprzez naklejenie maty rattanowej na laminowanej płycie wiórowej.

Zalety stosowania płyt rattanowych:

  • materiał naturalny,
  • estetyczne walory wykonanych produktów,
  • bogata kolorystyka,
  • ciekawa aranżacja wnętrza.